Jak to jest z tymi "nowymi" trendami ?

No właśnie, jak ?

Tylko w tym tygodniu najpierw ELLE uraczyło mnie postem na swoim Facebooku, o tym, jak to konturowanie szyi jest nowym trendem tu jest na stronie.
Wczoraj natomiast, "zaatakował" mnie artykuł o tym jak to Kylie Jenner pokazała jak konturowane są jej uszy o tu.

Zawrzało - wielu osobom się to nie spodobało, bo co to ma być, co to za wymysły, ale głupota itp.

Ponieważ lubię dużo czytać, znać historię, interesuję się sama wieloma zagadnieniami w zakresie wizażu i staram się je sobie przyswajać, to doskonale wiedziałam o tych technikach.

Nie miałam pojęcia czy się śmiać czy płakać, jak przeczytałam te dwa powyższe posty, plus jeszcze jeden o tym, jakim odkryciem jest korekcja kolorowa czyli zakrywanie przebarwień przeciwstawnymi barwami z koła kolorów (np. zakrywanie czerwonych plam zielonym korektorem) o tu
Jeżeli ktoś kto mianuje się wizażystą nagle zacznie się tym podniecać i mówić jakie to rewolucyjne odkrycie, to padnę. To podstawy przecież.

Otóż, to wszystko to nie są nowe trendy. To triki stosowane nie wiem od jak wielu lat w profesjonalnym makijażu, a jeszcze dłużej pewnie w makijażu scenicznym (może jeszcze nawet w starożytności, kto wie).

Nie uważam, że są potrzebne komukolwiek w codziennym makijażu (pomijając korekcję kolorami, przy dużych przebarwieniach nie zaszkodzi, aczkolwiek kryjący podkład potrafi to załatwić bez kombinowania) chyba że ktoś się bardzo uprze, a może po prostu lubi i chce być cały dokładnie wykonturowany, łącznie z uszami i szyją.
Zaskoczę was - wszystko można wykonturować: biust, mięśnie - wszystkiemu nadać złudzenie optyczne.
Po co, na co ? Ktoś zapyta. W świecie fleszy i wielkich pieniędzy, wygląd to często wszystko. A i każdy z nas, nawet jeżeli się do tego głośno nie przyzna, chciałby wyglądać lepiej. Dlaczego sobie odrobinę nie pomóc ? Ale nie nazywajmy tego nowymi trendami i nie dajmy sobie tego wcisnąć jako coś, co musimy koniecznie robić codziennie.

Nie mogę się doczekać aż pojawią się specjalne paletki dedykowane do konturowania poszczególnych części ciała, a ludzie zaczną to łykać jak młode pelikany, tak jakby zwykłym kółkiem do konturowania nie można było tego zrobić :) Jest popyt jest podaż.


Nie dajmy się zwariować. Szukajcie, czytajcie, bądźcie ciekawi.

Nigdy nie przyjmujcie tego co wam ktoś podsuwa za 100 % pewnik. Od tego mamy internet, żeby szukać źródeł i się uczyć.


Uściski,

Ina

Instagram: lisekchytrusek
Snapchat: lisipedzel
Facebook: Lisi Pędzel

Komentarze

  1. Ludzie lubia "odgrzewać kotlety" zeby zrobic troche szumu w grupie nie zaawansowanych w sumie takie mamy czasy robi sie wyszystko zeby zarobić gazety portale blogi na sile próbują prześcignąć sie o jakiegoś super niusa niestety przy tym pokazują jak bardzo znają sie na temacie ...przykre ze tacy ludzie nazywają sie wizażystami 😞

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Zakupy w Niemczech : Drogeria DM

Część druga: Jeffree Star Cosmetics Velour Liquid Lipstick "I'm Nude"

Część pierwsza i wstęp: Jeffree Star Cosmetics - Velour Liquid Lipstick "Blow Pony"